GOLF DISCOUNT - golfdiscount.cz
Pokyny k údržbě oděvu, obuvi, bagů, vozíku aj.

Pokyny k údržbě obuvi, oděvů, bagů, vozíku aj.

Příloha k Obchodním podmínkám e-shopu www.golfinternational.cz a www.golfdiscount.cz

Pokyny k praní, údržbě a užívání

Věnujete-li trochu více pozornosti tomu, jak své oblečení prát, prodlouží se tím jeho životnost. Pokyny k praní uvedené na štítku vám poradí, jak o svůj oděv nejlépe pečovat a jsou zde některé další užitečné tipy.

Podrobné informace
Před praním vždy odstraňte odnímatelné části a suchý zip i normální zip zavřete. Kapsy vyprázdněte před práním či doporučeným chemickém čištění.

Pletené oděvy
Pletené oděvy by měl být vytvarovány a sušeny položené na vodorovné podložce, aby si zachovali původní tvar, což je důvod, proč jsou tyto oděvy označené nápisem „sušit v rozloženém stavu ve vodorovné poloze“.

Len
Len je přírodní materiál a když je mokrý, dá se snadno zdeformovat. Chcete-li vrátit oděvu původní tvar, vyžehlete jej horkou napařovací žehličkou. Chcete-li, aby si oděv zachoval svůj lesk, vyžehlete jej z rubu.

Viskóza
Viskóza je umělé vlákno z celulózy a když je mokrá, dá se snadno zdeformovat. Chcete-li vrátit oděvu původní tvar, jednoduše jej vyžehlete napařovací žehličkou.

Hedvábí
Hedvábí je velice jemný materiál a je třeba s ním zacházet opatrně. Při praní hedvábí použijte prací prostředek na jemné prádlo a když je oděv mokrý, nenapínejte ho.

Vlna
Provětrání vlněných oděvů často stačí. Když je perete, použijte prací prostředek na jemné prádlo. Ve své pračce spusťte prací program na vlnu nebo program pro ruční praní, nebo je vyperte v ruce. Po vyprání je vyžehlete, abyste obnovili přirozený lesk.

Denim
Perte džíny naruby, tím se omezí blednutí. Po ukončení programu je vyjměte z pračky co nejdříve, abyste předešli pomačkání. Charakteristický vzhled džínového materiálu Denim je výsledkem speciální metody barvení. V důsledku toho mohou na povrchu zůstávat malé pigmentové částice a mohou se setřít.

Kůže a velur
Kožené a velurové oděvy (tzv. semiš) by měly být k čištění předány odborníkovi na čištění kožených oděvů. Postupujte podle pokynů k péči o daný oděv/obuv.

Na koženou golf OBUV a tašky/bagy aplikujte krém na bot a/nebo impregnační sprej. Toto jednoduché opatření zlepší jejich ochranu proti vodě, prodlouží životnost bot/tašky/rukaviček a zvýší jejich odolnost proti znečistění.

Na velur a nubuk použijte jenom impregnační sprej, ne krém. Snažte se nenosit své velurové/nubuckové boty nebo svou velurovou/nubukovou tašku, pokud prší, nebo je venku velmi vlhko, protože by to mohlo na výrobku způsobit skvrny a barviva z výrobku by se mohla snadněji otřít o vaše ostatní věci.

Vkládejte do svých bot a rukaviček napínáky, aby si udrželi tvar, a při obouvání používejte lžíci, abyste chránili zadní část/patu bot. Když si boty vyzouváte a obouváte, uvolněte si tkaničky, přezky a spony.

U golfové obuvi nutno průběžně pečlivě čistit jak vršek obuvi tak i spodní část včetně míst u spajků. Spajky je nutno před prvním použitím pořádně dotáhnout a pravidelně je kontrolovat dotažením a čištěním. Spajky a tkaničky u obuvi jsou spotřební materiál s obvyklou kratší životností a musí se průběžně obnovovat, vyměňovat. Doporučujeme používání tašek na obuv.

Golfové rukavičky, týčka, míčky aj. jsou spotřební materiál s obvyklou kratší životností, příp. pro jednorázové použití, a musí se průběžně udržovat, zejména čistit a správně uskladňovat a používat.

Nepromokavé a voděodolné oděvy
Oblečení do deště nechte okapat do sucha. Sušíte-li je v sušičce, tak pouze při nízké teplotě. Postupujte podle pokynů k péči o daný oděv.

Voděodolný oděv neznamená nepromokavý, ale oděv který o něco déle nepropouští vlhkost či déšť.

Golfový deštník

Golfový deštník je nutno udržovat a používat stejným způsobem jako každý jiný obdobný deštník, tj. pravidelně čistit, sušit roztažením, chránit před vělkým větrem a při běžném zacházení proti poškození zlamání či poškození automatického či jiného otevíracího systému apod.

Golfový bag

U stand bagů (nožičky, se stojánkem) je nutno velmi pečlivě se starat o automatický stojánek.

Nikdy netáhejte / nevytahujte bag za stojánek protože ho tímto poškodíte. Stojánek funguje obvykle tak, že na golf bag lehce zatlačíte zvrhu směrem k zemi, přičemž se stojánek automaticky otevře

Opačně, když zvednete bag, zaklapne se zpět i stojánek. NIKDY nepoužívejte sílu ani nářadí. Pokud si nevíte rady, zeptejte se spoluhráče nebo někoho z blizkého golf klubu, hříště, driving range apod.

Věnujte obvyklou péči o bag dle materiálu ze kterého je vyrobený a pravidelně čistěte. Při použití za deště doporučujeme použití krytu a golf deštníku (širší než obyčejné deštníky) a po skončení hry je nutno dbát na správné osušení a vyčištění bagu.

Golfový vozík

Věnujte obvyklou péči o vozík dle návodu výrobce a dle materiálu ze kterého je vyrobený. Pravidelně čistěte včetně koleček. Při použití za deště doporučujeme použití krytu a golf deštníku (širší než obyčejné deštníky) a po skončení hry je nutno dbát na správné osušení a vyčištění vozíku.

Věnujte vždy pozornost správnému a pečlivému zacházení s vozíkem jak při jeho skládáním, otevíráním a zavíráním, tak i při jeho použití. Některé částy/součástky vozíku mohou být spotřebným materiálem s kratší životností.

Důležitá obecná poznámka: při reklamaci či vracení zboží nutno zboží dodat prodejci v naprosto čistém a hygienickém stavu, jinak nebude přijato – viz i reklamační podmínky.

 

« zpět na seznam článků


Kategorie | Výrobce

Píšeme pro Vás

Novinky

19.03 2024

NOVINKA - nabidněte Vaši cenu - totální VÝPRODEJ golf skladu

 

VELKÝ  VÝPRODEJ golfového zboží - vyberte si kterýkoliv výrobek a nabídněte svoji férovou cenu - pouze písemné nabídky na náš email: info@golfdiscount.cz - nabídněte cenu, kterou jste ochotni zaplatit za daný výrobek (nové zboží ve výprodeji, může být rozbaleno, příp. dle textu/popisu zboží)  bez nároku na potvrzení objednávky ani ceny, bez nároku na obvyklou garanci - výprodej starších modelů, kolekcí a holí - totální vyklizení skladu. Nemáme kamennou prodejnu ani možnost osobního odběru či výběru - pouze internetový obchod, který funguje bez přestávky již více než 30 let - jsme jeden z prvních goflových obchodů v ČR.

Jde o závaznou cenovou nabídku z Vaši strany a pokud my ji přijmeme, potvrdíme ji Vám dodatečným emailem, tj. Vaše nabídka není pro nás závazná. Na neseriózní nabídky nebudeme odpovídat z časových důvodů.

V případě potvrzení Vaši nabídky je nutno zboží uhradit předem bankovním převodem na náš bankovní účet včetně dopravného (nelze posílat na dobírku z důvodu zamezení zasílání neseriózních nabídek a nevyzvednutých zásilek, které by neúměrně zatížily náš obchod při dnešních cenách poštovného a dopravného

  více info

15.11 2023

BLACK FRIDAY - DODATEČNÁ SLEVA 10% na všechno! do 30.11.2023

Udělejte si golfovou radost - my Vám přidáme dalších 10% slevy k již označené u zboží slevě !

  více info

05.08 2023

DOPRAVA ZDARMA při nákupu golfového zboží nad 3000 Kč (bez poštovného) a úhradě předem na náš bankovní účet, příp. platby předem kartou.

  více info

06.07 2023

Výprodej jednotlivých golfových holí i celých setů zahájen - VELKÉ  SLEVY !  Doprodej modelů za jedinečnou cenu - většinou poslední kus za pár korun.

  více info

15.05 2020

Právě probíhá výprodej veškerého zboží! Slevy až o 95%! Poslední kusy. Zkontrolujte zda máte vše co potřebujete a neváhejte si pořídit za super cenu třeba neobvyklou véčku nebo chipper - výborný pomocník k vylepšení hry a HCP-u.

  více info
Wilson | Callaway | Mizuno | Taylor Made | Ping, PGA Tour | RAM | Regal Golf | Adidas, Nike